Office Professional Plus 2016 Key buy office-2016 key microsoftonlinestores.com

Конференція з контент-маркетингу В2В – звіт

Конференція з контент-маркетингу В2В – звіт

24 вересня відбулась 1-ша в Україні конференція з контент-маркетингу В2В. Цей звіт пропонує огляд конференції, включно з аналізом наших здобутків та перспектив розвитку в цій області В2В маркетингу.

Конференція – як перші оглядини «де ми зараз»

Конференція дійсно зібрала В2В-шників, – більшість аудиторії представляли сектори промисловості, торгівлі обладнанням, ІТ та бізнес-послуг. Те, що на заклик організаторів відгукнулось партнери-спонсори як Microsoft та Interpipe і зрештою вдалось зібрати під сотню учасників, говорить про те, що тема контент-маркетингу дозріла до свого визнання. Принаймні – серед просунутої частини маркетологів В2В, що власне й було зрозуміло від початку. За нашими оцінками, тему розуміють та планують в себе не більше 5-10% організацій В2В – власне це і є інноватори ринку. Але важливо було їх зібрати, щоб побачити, де ми знаходимось, та які вже є напрацювання.

Виступи експертів

Виступи експертів вдались у всіх відношеннях. Кожен був по своєму класний, і разом нам вдалось дійсно створити високий рівень того самого ідейного лідерства в цій новій темі. Коротко по кожному виступу

 • Дмитро Роденко, ММГ презентував нашу спільну роботу по опитуванню спільноти. Резюме – ми відстаємо – перш за все в області лідогенерації, але рух очевидний, як і визнання важливості цього напрямку. Учасники конференції отримали друковану копію повного звіту ММГ та B2B Ray (е-версію можна скачати тут).
Олександр Юрчак та Дмитро Роденко презентують результати опитування

Олександр Юрчак та Дмитро Роденко презентують результати опитування

 

 • Сергій Власов, URE Club чітко провів різницю між старим та новим стилем створення контенту – «завдання контент-менеджера (як і журналіста) не знати, а взнати» та представив 5 надійних тактик створення контенту. 
Сергій Власов під час виступу

Сергій Власов під час виступу

 

 • наш гість з Москви Денис Савельєв, TexTerra акцентував на важливості стратегії, а в якості тактик запропонував типові «триггеры внимания» – там було багато гумору та досвіду. Але по суті, Денис сам став справжнім тригером уваги на цій конференції – публіка проходу не давала, що зайвий раз доводить популярність російських маркетингових агентств в Україні. Відео-інтервью Дениса – див тут.

 

Денис Савєльев ділиться доствідом

Денис Савєльев ділиться досвідом

 • ІТ-шний гумор + дух «yes, we can do it» – і це все українською… здається, все краще що є у Львові (можливо крім кави) привезла нам Олена Занічковська, Eleks. Були продемонстровані міні-кейси світового рівня – як Google Glass Experiment, Apple watch for Tesla, Mobile 3D car. І кінцевий заклик – Find a Differentiator. Be Creative. Move Fast. Sell – можна вважати справжнім керівництвом до дії для всього українського контент-маркетингу.
Олена Занічковська - досвід зі Львова

Олена Занічковська – досвід зі Львова

 

 • цей дух був 1:1 підтриманий Yalantis – Катя Амбросімова була переконлива в тому, як розумні гуманітарії можуть підіймати «супер-технарів-інтравертів» на подвиги блогерства. Ця проблема є над-актуальною у всіх складних видах В2В (наше опитування це підтвердило) – і те, як ці ІТ-шні комапанії залучають своїх експертів дійсно вражає.
Катя Абросимова спостеригає за виступами колег

Катя Абросимова (на фото зліва) спостеригає за виступами колег

 

 • тонкий стьоб та іронія – водночас доброзичливі, – від Kaтерини Єрошиної, Білорусь, і в тому числі по відношенню до копірайтерів та SEO-шників, – словами не передати – це треба було слухати. За лаконічність та точність висловлювань Катя тут же отримала титул Mrs Relevance ). Відео-інтервью Катерини можна подивитись тут.
Катерина Ерошина під час інтервью

Катерина Ерошина під час інтервью

 

 • Віта Кравчук, TradeHub може вважатись “мамою” українського SMM для В2В – і міні-кейс про “500 закупщиков, окученных через Linkedin” вже став історією нашого контент-маркетингу. Окремо варто відзначити допомогу Віти в організації конференції.
Віта Кравчук надихає та дає цінні поради присутнім

Віта Кравчук надихає та дає цінні поради присутнім

 

 • Люся Новак, Інтерпайп  також вразила багатьох тим, як швидко наші підприємства можуть змінюватись та переорієнтовуватись при «правильному підході до справи» (метод alignment від СЕО дуже простий та ефективний – «не договоритесь за сутки – все уволены»). Але якщо розглядати у всіх аспектах, це справжня трансформація – браво, Інтерпайп!
Люся Новак - активний участник конференції

Люся Новак – спікер і активний участник конференції

 

 • Денис Шевчук, Smart Business порадував всіх прихильників Marketing Automation появою нового продукту в цій категорії: сам факт цього (під брендом Microsoft – на секундочку!!!) – це вже подія для всіх лідогенераторів
 • Ну і зрештою, Марина Тропак продовжувала розвивати «кейс Danfoss» – і лідер нашого промислового бенчмарку по контент-маркетингу обростає новими деталями.
Марина Тропак в залі серед учасників конференції

Марина Тропак в залі серед учасників конференції

 

Цікавими були й дві панельні дискусії в яких прийняли участь наші спікери – публіка була активною та задавала багато питань. Описувати хід думок та спектр поглядів в дискусії немає сенсу – це треба слухати.

Катерина Єрошина, Оксана Тодорова, Віта Кравчук, Денис Савєльев під час панельної дискусії

Катерина Єрошина, Оксана Тодорова, Віта Кравчук, Денис Савєльев під час панельної дискусії

Наші здобутки та зони росту

Наші результати варто підсумувати не тільки тим, що ми побачили й почули на конференції, а й тим, що розглядається в більш широкому контексті розвитку українського маркетингу В2В.
Отже, спочатку про здобутки:

 • Ми бачимо перші ластівки – до відомих кейсів Danfoss, Netpeak додаються ІТ-шні кейсі Yalantis та Eleks – вони варті уваги та більш детального описання, що мабуть ми і зробимо згодом. В цих кейсах – особливо в останніх, важливо те, що контент – це справді «пальне машини лідів». Наприклад, Yalantis стверджує, що всі продажі сьогодні йдуть завдяки контент-маркетингу.
 • Окремої уваги заслуговує кейс Interpipe – це яскравий приклад alignment між командами виробничників та продажу і того, наскільки важлива в цьому процесі роль маркетингу як фасилітатора та каталізатора. Також в ньому добре видно роль контенту, як засобу вирівнювання та взаєморозуміння.
 • Назагал, ми маємо гарний рівень експертної дискусії, правильну постановку питань та чуйну, зацікавлену аудиторію – і все це саме В2В-шне. Це відзначили колеги з Білорусії та Росії, і саме це дозволяє нам правильно фокусуватись та швидше рухатись – на відміну від спільнот, де загальна тематика інтернет-маркетингу розмиває різницю між В2В та В2С. Простіше кажучи, – навіщо вам в складних В2В продажах багато дискутувати про проблеми SEO в просуванні інтернет-магазинів?
 • Також ми почули на конференції заклики до єднання – і це важливий сигнал того, що розуміння консолідації зусиль йде вже «знизу», а не тільки «зверху» – від організаторів B2B Ukraine.

Що все це означає для тих, хто вже повірив в контент-маркетинг і почав свій рух? До речі, таких більшість згідно анкетам зворотнього зв’язку і конференція їх справді мотивувала на прискорення. Отже, для них все вищесказане значить багато – відчуття та підтримку спільноти, розуміння «хто є хто» в експертному середовищі, детальні бенчмаркингові приклади-рівень та розуміння свого власного, контакти інноваторів, а також експертну – консультаційну підтримку.

Спілкування під час перерви

Спілкування під час перерви

Наші зони росту

 • Перш за все, це залучення тих, на кого й була в першу чергу розрахована конференція. З великих брендів – як українських, так і західних, представлених в Україні – на конференцію прийшли лічені компанії. Крім Bosch-Buderus, Interpipe, Danfoss та Microsoft власне більше нікого й виділити. Це «відмороження» керівників маркетингу від теми №1 світового маркетингу В2В важко пояснити чимось іншим, ніж консерватизмом та шкідливою самодостатністю, які весь час демонструють великі компанії В2В в Україні. «Шкідливою» – тому що контент-маркетинг їм вкрай потрібен для того щоб зупинити падіння продажів. Прикро, що дуже мало керівників маркетингу це розуміє та цим переймається. Як і тим, що спільноту В2В потрібно формувати та підтримувати.
 • Друга зона росту – це ті самі кейси. Можна сказати, що з Yalantis та Eleks нам просто повезло – їх ми знайшли через спільноту. Навпаки, спроби залучити діджитал агентства з В2С чи провести конкурс на кращі міні-кейси не дали абсолютно нічого. В той же час ми точно знаємо що кейси є і їх багато. І що їх дуже потребують всі ринки і по будь-яких темах. Причини того, чому їх компанії не дають ті самі – консерватизм організацій, лінь менеджерів та традиційне небажання В2В будь-що виносити публічно.
 • Третя зона – переорієнтація контент-маркетингу для цілей лідогенерації. Наші експерти в один голос говорили про важливість контенту для генерації лідів – але дивлячись на результати опитування, зрозуміло це ще далеко не очевидно для багатьох організацій. І це пояснює чому в нас такий низький рівень створення та використання видів контенту як кейси, білі книги та вебінари.

Питання для подальших дискусій

Для експертного середовища конференція також дала чимало думок та поводів для подальших дискусій. Ось декілька з них:

 • Повертаючись до заклику Eleks –  Find a Differentiator. Be Creative. Move Fast. Sell – думаю, що найбільший акцент варто зробити саме на Move Fast. Українці назагал повільні – кейси як Eleks та подібні є виключенням з правила, які тільки його підтверджують. Тому «Як прискорити розвиток та швидше долати бар’єри» – є викликом для всієї спільноти. Експертна панельна дискусія мало що дала для цього розуміння. Зарубіжні колеги вважають, що «все йде як іде» і еволюцію прискорити не можна. В перерві ми з колегами дискутували іншу тезу – кожна організація долає певні «граблі» (бар’єри) та проходить певні етапи росту. Їх знання та розуміння (модель зрілості) значно прискорює ріст та темпи на кожному етапі. Наприклад, ця дискусія в серпні була більш конструктивною для розуміння “як..” для вузьких кадрових питань в контент-маркетингу.
 • «SEO – важливо чи ні, і де це важливо» – не встигли обговорити, хоча критики на SEO вистачало. Насправді, приклад Yalantis показовий – не зважаючи на домінуючу роль контенту, SEO в них в пошані. Але пояснення тут просте – де-факто, вони працюють на В2С ринках з дуже високим рівнем конкуренції.
 • «Піар повністю вмирає чи еволюціонує в контент-маркетинг» – приклади Інтерпайп та кейси від Оксани Тодорової радше говорять про останнє. В той же час, варто розуміти, що ці приклади є свідомим ставленням та розумінням ролей як піару, так і контент-маркетингу, чого не скажеш про більшість В2В організацій.
 • «Що має домінувати в меседжах – больові точки чи переваги» – насправді це питання дуже цікаве та важливе з точки зору меппінгу контенту та меседжів. Ми не встигли це обіграти в виступах Interpipe / Danfoss. Але світовий досвід говорить дуже ясно – якщо це початок циклу закупівлі, то фокусуйте на больових точках, а коли це вже етапи продажу – тоді на перевагах. Згідно досліджень, фокус на початку комунікацій на больових точках в 5 раз більш ефективний.
 • Одне з головних дискусійних питань – про buyer persona – ми взагалі не торкнулись (розуміння, методики розробки, як це працює для контенту тощо). Але ж це  – наріжний камінь всього контент-маркетингу та його стратегії. І на сьогодні, по нашим оцінкам розуміння персони покупця є вкрай низьким в більшості В2В.

По цим питанням варто пройтись ще раз і мабуть ми це зробимо на найближчих клубах B2B Ukraine.

Ну от власне і все. Дякуємо всім хто був з нами та до нових зустрічей.

Content-marketing_ conferense

 

 

Добавить комментарий